Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu

1.Dziś trzecia niedziela Adwentu, którą nazywamy tradycyjnie „Gaudete”, czyli niedzielą radości, wskazujące na bliskość misterium Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy jeszcze czas Adwentu na modlitwę i sakrament pokuty.
2.Przypominamy, że dziś o godz. 12.30 odbędzie, uroczysta Msza Święta w intencji NSZZ „Solidarność” oraz modlitwa o kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość będzie połączona z poświęceniem i przekazaniem wykonanego przez Janinę Ziętek ornatu dedykowanego Patronowi Solidarności. Po Mszy Świętej koncert „Pieśni dla Wolności i Solidarności”. Wysłuchamy utworów Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego.
3. Zapraszamy na Msze Święte wotywne ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwane Roratami. W naszej bazylice są sprawowane codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00, a w sobotę o 7.00 rano.
4.W poniedziałek, 12 grudnia, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Guadalupe, we wtorek, 13 grudnia, św. Łucję, dziewicę i męczennicę, a w środę 14 grudnia, św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
5.W czwartek, 15 grudnia o godz. 19.00 w Polach Dialogu (ul. Stradomska 6) odbędzie się panel dyskusyjny nt. „Wiara młodych we współczesnym świecie”. Gośćmi będzie Duszpasterstwo Młodych Skałka i O. Ireneusz Wybraniak. Zapraszamy.
6.Przypominamy, że można nabywać opłatki oraz wigilijne świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas. Zachęcamy jednocześnie do nabycia jubileuszowego albumu opowiadającego o 550-letniej obecności Paulinów na Skałce. Polecamy tę książkę, która może być dobrym prezentem na święta – a dla nas, paulinów – konkretną pomocą w utrzymaniu kościoła w czasie zimy. Bóg zapałać za wszelką pomoc.