Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną

  1. Dzisiejsza Niedziela nazywana Niedzielą Biblijną, rozpoczyna XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Zachęcamy do częstego czytania Pisma Świętego w ramach osobistej modlitwy.
  2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek, 24 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski (przeniesiona z niedzieli); we wtorek, 25 kwietnia, święto św. Marka Ewangelisty, patrona Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i o. Marka Tomczyka, podprzeora naszego klasztoru – prosimy o modlitwę za solenizantów. W piątek, 28 kwietnia, wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezbitera; w sobotę, 29 kwietnia, święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  3. W piątek, 28 kwietnia, na godzinę 19.00 zapraszamy na kolejną Septennę ku czci św. Stanisława. Na ostatnią Septennę, która przypada w tym roku 26 maja, zapraszamy wszystkie małżeństwa, a przede wszystkim te, które swój sakramentalny związek zawarły na Skałce. Zapraszamy na uroczystości ku czci św. Stanisława, które rozpoczniemy 8 maja. Uroczysta procesja z relikwiami z Wawelu na Skałkę 14 maja, Msza Święta na Ołtarzu Trzech Tysiącleci o godz. 10.00.
  4. Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jako niedzielę Dobrego Pasterza.  Rozpocznie się wówczas Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Misyjne i Zakonne.
  5. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”.
  6. Dziękujemy za wszelką życzliwość, modlitwę i składane ofiary na rzecz naszego seminarium, klasztoru i bazyliki. Szczególnie dziękujemy za ofiary, dzięki którym mogliśmy przetrwać trudny czas zimy i dużych opłat za ogrzewanie