Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą

  1. Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, którą ustanowił w 2019 r. papież Franciszek, prosząc, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Niedziela Słowa Bożego ma być zachętą do codziennego czytania i rozważania Biblii.
  2. W najbliższym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek, 24 stycznia, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w środę, 25 stycznia, święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w czwartek, 26 stycznia, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa biskupów; w sobotę, 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, o godz. 12.30 Msza Święta w intencji Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Natomiast o godz. 17.30 w czasie Mszy Świętej i po niej będzie kolędować Chór Świętego Michała Archanioła ze Skałki. Zapraszamy.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz paulińskiego czasopisma „Jasnej Góry”.
  5. Dziękujemy za każdą modlitwę i ofiarę złożoną na rzecz naszego klasztoru, seminarium i bazyliki. Są one wielkim wsparciem w czasie zimy. Wszystkim naszym Darczyńcom obiecujemy pamięć przed Bogiem.