Ogłoszenia  na IV Niedzię Wielkiego Postu 2023  

  1. Uroczystość ku czci św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, jest przeniesiona na poniedziałek ze względu na IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Laetare – niedzielą radości. Zapraszamy jutro na uroczystą Mszę Świętą o godz. 19.00. Dziś natomiast zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. Dziś o godz. 10.30 Msza Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem oraz spotkanie formacyjne.
  3. Dziękujemy za świadectwo ewangelicznej służby Ojcu Konradowi, kapucynowi, i osobom świeckim tworzącym Dzieło Pomocy Świętego Ojca Pio w Krakowie. Włączmy się na miarę naszych możliwości w wielkopostną jałmużnę i pomoc ubogim.
  4. Droga krzyżowa w najbliższy piątek w bazylice o godz. 18.30. Natomiast o godz. 19.45 zapraszamy na tzw. „Rockową Drogę Krzyżową” w wykonaniu zespołu „Daj Spokój”. Spektakl słowno-muzyczny odbędzie się w Piwnicy Akademickiej na Skałce. Będzie to okazja, aby wesprzeć potrzebujących we wschodniej Ukrainie w ramach akcji „Kanapka za złotówkę”.
  5. W sobotę, 25 marca, będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. W naszej bazylice Msze Święte o godz. 7.00; 8.00 16.00 oraz Msza Święta o godz. 19.00 połączona z możliwością złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Jest to też Dzień Świętości Życia, ustanowiony przez św. Jana Pawła II.
  6. Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie materialne i duchowe szczególnie naszego seminarium. Dziś Bracia klerycy z Kursu III i IV, zostaną wprowadzeni w posługę lektoratu i akolitatu. W najbliższą sobotę 25 marca na Jasnej Górze Bracia z Kursu V złożą śluby wieczyste. Prosimy o modlitwę za nich.
  7. Na naszej stronie internetowej oraz na stronie Archidiecezji Krakowskiej znajdziemy komunikat „Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski, pt. Święty Jan Paweł II Wielki”. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.