Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną

  • Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W tym roku jeszcze nie mamy zgłoszeń do paulińskiego nowicjatu, dlatego prosimy bardzo o modlitwę w intencji nowych powołań do naszego Zakonu.
  • W poniedziałek, 1 maja, wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa majowe. Zapraszamy do naszej bazyliki: w dni powszednie o 18.30, a w niedziele o godz. 17.00.
  • We wtorek, 2 maja, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. To również święto flagi polskiej. W środę, 3 maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w naszej bazylice według porządku niedzielnego. Jest to też narodowe święto ustanowienia Konstytucji 3 Maja.
  •  W czwartek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa; w piątek wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, prezbitera (odpust u naszych sąsiadów Kanoników Regularnych w parafii Bożego Ciała); w sobotę, 6 maja, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek prosimy o modlitwę w intencjach powołań, zwłaszcza do naszego Zakonu; w sobotę zapraszamy na modlitwę różańcową wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 10.30, a następnie Mszę Świętą.
  • Zbliża się Uroczystość św. Stanisława, męczennika ze Skałki. W katedrze na Wawelu trwa nowenna przed Uroczością. Odpust w sanktuarium na Skałce 8 maja. W tym dniu o godz. 11.00 dziewięciu Braci paulinów przyjmie święcenia diakonatu. Uroczysta Msza Święta o godz. 19.00 rozpocznie ośmiodniowe obchody ku czci Patrona Polski, na którą tradycyjnie będą przybywać przedstawiciele zakonów Krakowa. Uroczysta procesja z relikwiami z Wawelu na Skałkę w niedzielę 14 maja, Msza Święta na Ołtarzu Trzech Tysiącleci o godz. 10.00.
  • Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”.
  • Dziękujemy za modlitwę i składane ofiary. W najbliższy piątek będziemy polecać naszych ofiarodawców i dobrodziejów w czasie Mszy Świętej o godz. 7.00.