Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą

1. Dziś 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. W tradycji polskiej dzisiejsze Święto Ofiarowania Pańskiego zamyka okres śpiewania kolęd. Święto to obchodzone jest w Kościele jako XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Polecamy w modlitwie wszystkie osoby zakonne. Prośmy również Dobrego Boga o nowe powołania do życia konsekrowanego.

2. Dzisiaj o godz. 10.30 Msza św. Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej modlitwa różańcowa.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w środę 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; w czwartek 6 lutego wspomnienie świętych męczenników japońskich: Pawła Miki i Towarzyszy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

5. W następną niedzielę 9 lutego o godz. 15.30 Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zespołem Aspergera i ich Rodzin „Jestem ZA” zaprasza na Mszę św. osoby z zespołem Aspergera (szczególnie dzieci), oraz ich  rodziny i przyjaciół; po Eucharystii spotkanie przy kawie i herbacie w sali akademickiej.

6. Składamy podziękowanie wszystkim wspierającym naszą bazylikę, klasztor oraz seminarium modlitwą i ofiarą. Dobrodziejów Skałki polecamy w naszych modlitwach Ojcu Niebieskiemu. Informujemy, że Msza św. w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów będzie odprawiona w piątek 7 lutego o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.