OGŁOSZENIA NA NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2023

  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od piątku przygotowujemy się do Nowenna połączona jest z nabożeństwem majowym w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.00.
  2. Przypominamy, że okres wielkanocny trwa jeszcze do Niedzieli Trójcy Świętej, zachęcamy do spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek, 22 maja, wspomnienie św. Rity zakonnicy, szczególnie czczonej w naszym kościele parafialnym Ojców Augustianów; w środę, 24 maja, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w czwartek, 25 maja, wspomnienie św. Grzegorza VII papieża; w piątek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Nereusza prezbitera; w sobotę, 27 maja, wspomnienie św. Pawła VI papieża.
  4. W piątek, 26 maja, Dzień Matki. W naszej bazylice o godz. 19.00 ostatnia Septenna ku czci św. Stanisława, męczennika ze Skałki. Tradycyjnie zapraszamy wszystkie małżeństwa, a przede wszystkim te, które swój sakramentalny związek zawarły właśnie na Skałce. W czasie liturgii odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.
  5. W sobotę, 27 maja, dziesięciu Braci paulinów, po ukończeniu Seminarium na Skałce, otrzyma na Jasnej Górze świecenia kapłańskie. Msza Święta prymicyjna na Skałce w poniedziałek, 29 maja, o godz. 19.00.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych będziemy gościć młodzież, która przygotowuje się na Światowe Dni Młodych w Lizbonie.
  7. Również za tydzień, po Mszy Świętej o godz. 17.30 koncert organowy. Szymon Czapik zagra utwory m.in. Bacha, Bramsa, Bossiego, Messiaena.
  8. Informujemy, że festyn na Skałce z okazji Dnia Dziecka w tym roku odbędzie się w środę, 31 maja.
  9. W naszej modlitwie pamiętamy o darczyńcach. Bóg zapłać.