Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się liturgicznie Okres Zwykły. Zgodnie z polską tradycją, możemy śpiewać jeszcze kolędy do 2 lutego, tj. do Święta Ofiarowania Pańskiego.

2. Dzisiaj o godz. 15.30 Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zespołem Aspergera i ich Rodzin „Jestem ZA” zaprasza na Mszę św. osoby z zespołem Aspergera (szczególnie dzieci), oraz ich  rodziny i przyjaciół; po Eucharystii spotkanie przy kawie i herbacie w sali akademickiej.

3. W sobotę 11 stycznia rozpoczęliśmy w Bazylice na Skałce uroczystą Nowennę do św. Pawła Pierwszego Pustelnika, zwaną potocznie Pawełkami. Nowenna ta jest połączona z Mszą św. wieczorną sprawowaną w dni powszednie o godz. 19.00, a w niedzielę o 17.30. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy paulińskiej.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w środę 15 stycznia Uroczystość Św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów; w czwartek 16 stycznia Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Pustelników, Matki i Opiekunki Zakonu Paulinów; w piątek 17 stycznia wspomnienie św. Antoniego, opata.

5. W następną niedzielę 19 stycznia o godz. 10.30 Msza św. w intencjach pielgrzymów i dobrodziejów Pieszej Pielgrzymki ze Skałki na Jasną Górę. Jest to również Msza św. Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po Mszy św. modlitwa różańcowa, a następnie spotkania opłatkowe: Pielgrzymi spotkają się w seminarium, a Jasnogórska Rodzina Różańcowa w sali św. Stanisława.

6. W przyszłą niedzielę 19 stycznia przypada zewnętrzna Uroczystość św. Pawła Pierwszego Pustelnika. O godz. 17.30 suma odpustowa, której przewodniczyć będzie opat krakowskiego klasztoru Cystersów w Mogile – o. dr Piotr Chojnacki. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza rodziny z dziećmi, ponieważ w czasie uroczystej liturgii przewidziane jest specjalne błogosławieństwo dla dzieci oraz tradycyjne słodkie upominki dla najmłodszych.

7. Wyrażamy głęboką wdzięczność wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszego klasztoru, seminarium i bazyliki. Za okazane dobro obiecujemy pamięć w modlitwie.