Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy 76. Tydzień Miłosierdzia. Dziś na Skałce będą dodatkowe Msze św. o godz. 11.30, 15.00 i 18.30.

2. W związku ze zmianą obostrzeń prawnych co do ilości wiernych uczestniczących w nabożeństwach informujemy, że od jutra w naszej bazylice podczas Mszy św. będzie mogło przebywać 28 osób. Przypominamy też, że ci, którzy uczestniczą w nabożeństwach powinni mieć zasłonięte usta i nos maseczką lub innym okryciem i znajdować się w odpowiedniej odległości od siebie.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 19.00.

4. W czwartek 23 kwietnia obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Natomiast w sobotę 25 kwietnia przypada święto św. Marka, ewangelisty.

5. W piątek 24 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 19.00 celebrowana będzie druga Septenna ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Na ostatnią Septennę, która przypada w tym roku 29 maja, zapraszamy wszystkie małżeństwa, zwłaszcza te, które swój sakramentalny związek zawarły w bazylice na Skałce. Jest to tradycyjnie dzień modlitwy w ich intencji.

6. W następną niedzielę 26 kwietnia będą również sprawowane dodatkowe Msze św. o godz. 11.30, 15.00 i 18.30.

7. Dziękujemy za składane ofiary duchowe i materialne na rzecz naszego klasztoru, seminarium i bazyliki. Naszym Dobroczyńcom obiecujemy pamięć w modlitwie.