Ogłoszenia na Niedzielę Św. Rodziny

1. We wtorek 31 grudnia – ostatni dzień roku kalendarzowego 2019. Podczas Mszy św. o godz. 19.00 dziękować będziemy Panu Bogu za cały miniony rok. W tym dniu będzie można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za odśpiewanie lub odmówienie w kościele hymnu Ciebie Boga wysławiamy, jako podziękowanie za otrzymane w ciągu całego roku dobrodziejstwa.

2. W środę 1 stycznia 2020 roku obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W naszej bazylice obowiązuje niedzielny porządek Mszy świętych. W tym dniu za pobożne odmówienie lub publiczne odśpiewanie w kościele hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź w intencji uproszenia Bożej mocy na cały rok, Kościół udziela łaski odpustu zupełnego. W dniu 1 stycznia przypada również 53. Światowy Dzień Pokoju.

3. W czwartek 2 stycznia wspominamy w liturgii świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. W piątek 3 stycznia wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. W przyszłą niedzielę 5 stycznia o godz. 10.30 Msza św. Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej wspólna modlitwa różańcowa.

6. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej bazyliki, klasztoru oraz seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać. W szczególny sposób dziękujemy wszystkim, którzy wsparli swoją ofiarą przygotowania do wigilii dla ludzi samotnych i ubogich organizowaną, jak co roku, w naszym klasztorze. W tym roku wzięło w niej udział ok. 60 osób. Niech Boże Dziecię wszystkim Dobrodziejom hojnie błogosławi. Informujemy, że Msza św. za wszystkich Ofiarodawców Skałki zostanie odprawiona w niedzielę 5 stycznia o godz. 9.00.