Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2020

 

1. Dziś zapraszamy na Mszę św. na Skałce o godz.: 7.00, 8.00, 9.00, 10.30. 12.30, 17.30 i 20.00. Za tydzień podobnie.

2. We wtorek 26 maja obchodzimy wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, w piątek 29 maja wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

3. W piątek 29 maja o godz. 19.00 ostatnia Septenna ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Zapraszamy na nią wszystkie małżeństwa, a zwłaszcza te, które zawarły swój sakramentalny związek w bazylice na Skałce.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które odprawiamy w naszej bazylice w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Św. Uroczystość tę poprzedza trwająca aktualnie nowenna do Ducha Świętego, która w naszej bazylice odprawiana jest w ramach nabożeństw majowych. W sobotę 30 maja w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne organizowane przez Bractwo Św. Aniołów Stróżów oraz Wspólnotę „Betelewo”. Początek Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 a zakończenie Mszą św. o godz. 24.00.

6. Informujemy, że w tym roku ze względu na panującą pandemię nie organizujemy Dnia Dziecka na Skałce.

7. Od pierwszej niedzieli czerwca wznawiamy nabożeństwo różańcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 10.30 prowadzone co drugi tydzień przez Jasnogórską Rodzinę Różańcową.

8. Przypominamy, że ci, którzy uczestniczą w nabożeństwach powinni mieć zasłonięte usta i nos maseczką lub innym okryciem i znajdować się w odpowiedniej odległości od siebie.

9. Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną na rzecz naszego klasztoru, seminarium i bazyliki. Za wszelkie dobra duchowe i materialne niech Pan Bóg, przed ręce Maryi, wszystkim hojnie błogosławi.