Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2020

1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.

2. W poniedziałek 1 czerwca obchodzimy święto NMP, Matki Kościoła; w środę 3 czerwca wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek 4 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę 7 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W archidiecezji krakowskiej kończy się wówczas okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O godz. 10.30 – Msza św. Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej modlitwa różańcowa.

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, które od jutra będziemy odprawiać w naszej bazylice w dni powszednie o godzinie 18.30, a w niedziele o 17.00.

6. Informujemy, że została zniesiony limit wiernych przebywających w kościele w czasie nabożeństw. Jednak pozostają obostrzenia co do zachowania odpowiedniej odległości między wiernymi i zakrywania ust i nosa.

7. Informujemy również, że w tym roku nie organizujemy Dnia Dziecka na Skałce.

8. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszego klasztoru, seminarium i bazyliki. Za wszelkie dobra duchowe i materialne niech Pan Bóg naszym Dobrodziejom hojnie błogosławi. Msza św. za Dobrodziejów Skałki zostanie odprawiona w piątek 5 czerwca o godz. 7.00.