Ogłoszenia na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2023

  1. 1. Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy czas 50 dni świętowania paschalnego. Jutro drugi dzień Oktawy Świąt Wielkanocy. Na Skałce porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.
  2. W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania nia Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Koronka do Bożego Miłosierdzia w naszej bazylice o godz. 15.00.
  4. W Niedzielę Miłosierdzia, 16 kwietnia, zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 17.30, na której zaśpiewa Chór Świętego Michała. Po Mszy odbędzie się koncert „Surrexit pastor bonus”. Szczegóły na plakatach i w Internecie. Zapraszamy, wstęp wolny.
  5. Tradycyjnie w piątek po Uroczystości Zmartwychwstania, 14 kwietnia, rozpoczynamy na Skałce Septennę ku czci św. Stanisława, którego uroczystość będziemy obchodzić 8 maja. Zapraszamy przez siedem kolejnych piątków do wspólnej modlitwy w czasie Mszy Świętej o godz. 19.00.
  6. Na ostatnią Septennę, która przypada w tym roku 26 maja, już dziś zapraszamy wszystkie małżeństwa, a przede wszystkim te, które swój sakramentalny związek zawarły właśnie na Skałce. Jest to tradycyjnie dzień modlitwy w ich intencji.
  7. Składamy wszystkim naszym ofiarodawcom gorące podziękowania. Za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was potrzebnymi łaskami.