Ogłoszenia na V Niedziela Wielkiego Postu 2023

  1. Trwamy na drodze wiekopostnych ćwiczeń duchowych. W naszej bazylice Droga krzyżowa w piątek w o godz. 18.30, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Spowiadamy na początku każdej Mszy Świętej.
  2. W sobotę, 1 kwietnia, pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na godz. 10.30 na modlitwę różańcową wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, a następnie na Mszę Świętą.
  3. Również w sobotę, 1 kwietnia, po Mszy Świętej o godzinie 19.00, Chór Świętego Michała Archanioła ze Skałki zaprasza na koncert wielkopostny. Szczegóły na plakatach i w Internecie. Wstęp wolny.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynjąca Wieki Tydzień Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Msza Święta o 10.30 połączona będzie z uroczystym poświęceniem palm na dziedzińcu i procesją.
  5. W Niedzielę Palmową Harcerze z 49 Błękitnego Szczepu Hufca ZHP Kraków-Śródmieście będą rozdawali chętnym wiernym gałązki palmowe. Przekazane dobrowolne darowizny zostaną wykorzystane do działań wychowawczych i formacyjnych oraz pomogą w organizacji letniego obozu.
  6. Ojcowe kapucyni i członkowie Dzieła Pomocy Świętego Ojca Pio w Krakowie dziękują za ofiary i pomoc. W minioną niedzielę zebrali na kweście około 4,5 tys. zł.
  7. Włączmy się również w dzieło wielkanocnej pomocy Caritas. Zachęcamy do nabycia tradycyjnych baranków i paschalików, które po Mszy Świętej będą rozprowadzane z tyłu kościoła. Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy również do nabycia najnowszych publikacji Gościa Niedzielnego – obok tygodnika, znajdziemy specjalne wydanie: pt. „Znaki Męki Boga”, rzecz o relikwiach Krzyża Świętego, Korony cierniowej czy Całunu turyńskiego. Czasopisma znajdziemy na stole na końcu kościoła.
  9. Wczoraj, 25 marca, na Jasnej Górze dziewięciu Braci z Kursu V złożyło śluby wieczyste. Dziękujemy za modlitwę w ich intencjach.