Ogłoszenia na V Niedziele Wielkanocną

  1. Dziś po Mszy Świętej o 10.30 modlitwa różańcowa z Jasnogórską Rodziną Różańcową.
  2. Jutro, 8 maja, obchodzimy Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. W skałecznej bazylice Msze Święte o godz. 7.00; 8.00; 00; 16.00; 17.00 i 19.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00, sprawowanej przez o. biskupa Łuksza Buzuna z Kalisza, dziewięciu naszych braci kleryków przyjmie święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w ich intencji. O godz. 17.00 młodzież z Liceum św. Rity przyjmie sakrament bierzmowania.
  3. Od poniedziałku rozpoczyna się Oktawa Uroczystości św. Stanisława. Wieczorne Msze Święte o godz. 19.00, połączone z procesją eucharystyczną, będą celebrowane przez przedstawicieli zakonów naszego miasta.
  4. Za tydzień, 14 maja, Procesja Stanisławowska z Wawelu na Skałkę, z udziałem Episkopatu Polski i zaproszonych Gości. Procesja wyrusza z Wawelu o godz. 9.00. Msza Święta na Skałce przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci około godz. 10.00 – przewodniczyć jej będzie biskup seniora z Gliwic, Jan Kopiec. Pozostałe Msze Święte na Skałce w porządku niedzielnym.
  5. Tego dnia Msza Święta o godz. 12.30, pod przewodnictwem o. Grzegorza Prusa, delegata Jasnej Góry na Uroczystości Stanisławowskie, będzie odprawiana w intencji solenizantów i solenizantek noszących imię św. Stanisława. O 16.30 uroczyste Nieszpory z kazaniem i nabożeństwo majowe z procesją, celebrowane przez oo. augustianów.
  6. Zapraszamy równocześnie już teraz na ostatnią Septennę ku czci św. Stanisława, 26 maja o godz. 19.00. Tradycyjnie będziemy modlić się przez przyczynę św. Stanisława za małżeństwa i rodziny.
  7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w sobotę, 13 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
  8. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszego klasztoru, seminarium i bazyliki. Za wszelkie dobra duchowe i materialne niech Bóg przez przyczynę św. Stanisława obdarza potrzebnymi łaskami.