Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Msza Święta o godz. 10.30 w intencjach Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej modlitwa różańcowa w intencjach naszych rodzin i o pokój na świecie.
  2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: poniedziałek, 6 lutego – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników wietnamskich; w piątek, 10 lutego – św. Scholastyki, dziewicy; w sobotę, 11 lutego, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywając do modlitwy i pokuty. W tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Chorych.
  3. W czwartek, 9 lutego, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem i chórami aniołów, prowadzony przez Rycerzy św. Michała Archanioła.
  4. Raz jeszcze pragniemy wszystkim przybywającym do naszej bazyliki wyrazić wdzięczność za ofiarność. Dziękujemy, że mimo inflacji i przeżywanych trudności, jesteśmy wpierani przez Was, drodzy Bracia i Siostry, mniejszymi i większymi ofiarami. Można nas również wspomóc, wpłacając datek na konto klasztorne, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Bóg zapłać.