OGŁOSZENIA Na XII Niedzielę Zwykłą 2022

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 19.00, po których w procesji eucharystycznej uwielbiamy Jezusa za Jego Ciało i Krew, śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. W czwartek, 23 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Tego dnia na Mszy Świętej o godz. 19.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie ziół oraz wianków. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego odprawiane o godz. 18.30 wznowimy w sobotę 25 czerwca.
3. W piątek, 24 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II, jest to także Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. W środę, 22 czerwca, przypada dokładnie 550. rocznica przybycia Ojców i Braci Paulinów na Krakowską Skałkę do ufundowanego przez ks. Jana Długosza klasztoru. Jest to szczególny dzień wdzięczności Bogu za lata nieprzerwanej posługi w krakowskim sanktuarium św. Stanisława, za osoby, którym służyliśmy oraz za naszych dobrodziejów. Zapraszamy wszystkich 22 czerwca na Mszę Świętą o godz. 17.00, której przewodniczył będzie abp. Marek Jędraszewski. Po Mszy Świętej nastąpi odsłonięcie wystawy na dziedzińcu przed bazyliką.
5. W piątek, 24 czerwca, w ramach dziękczynienia za Jubileusz 550-lecia, o godz. 20.00 przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci odbędzie się specjalny koncert pt. „TE DEUM LAUDAMUS”, w wykonaniu Solistów, Chóru i Orkiestry Opery Krakowskiej. Wstęp wolny.
6. W sobotę, 25 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Tego dnia o godz. 11.40 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna w 60. rocznicę kapłaństwa o. Stanisława Turka. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencjach Jubilata.
7. Przypominamy również, że w okresie wakacji (lipiec i sierpień), niedzielna Msza Święta o 8.00 będzie zawieszona. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 lub 9.00.
8. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę oraz za wpłaty na konto klasztorne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.