Ogłoszenia na XVIII niedzielę zwykłą 2020

1. Dziś o godz. 10.30 Msza św. Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej modlitwa różańcowa.

2. W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i wspomnienia liturgiczne:

– we wtorek 4 sierpnia: wspomnienie św. Jana Vianneya, prezbitera;

– we czwartek 6 sierpnia: święto Przemienienia Pańskiego;

– w sobotę 8 sierpnia: wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę 9 sierpnia, w czasie Mszy świętych w naszej bazylice gościć będziemy księży z Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia prowadzonej przez Siostrę Małgorzatę Chmielewską. Wspólnota przyjmuje do swoich domów bezdomnych, wykluczonych, głodnych i poranionych życiowo. Prowadzi 11 domów, w tym jeden w Krakowie. Mieszka w tych ośrodkach w sumie około 600 osób. Wspólnota funduje również stypendia dla głodnych oraz niepełnosprawnych dzieci. Kapłani z tej wspólnoty będą głosić w naszym kościele Słowo Boże oraz zbierać ofiary do puszek na prowadzone dzieła charytatywne. Zachęcamy do wsparcia tych ważnych inicjatyw skierowanych do najbardziej potrzebujących.

5. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zespołem Aspergera i ich Rodzin „Jestem ZA” zaprasza na Mszę św. osoby z zespołem Aspergera (szczególnie dzieci), oraz ich rodziny i przyjaciół; po Eucharystii spotkanie przy kawie i herbacie w Piwnicy Akademickiej.

6. Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną na rzecz naszego klasztoru, seminarium i bazyliki. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach. Informujemy, że Msza św. za naszych Dobrodziejów zostanie odprawiona w piątek 7 sierpnia o godz. 7.00.