Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiaj z bazyliki Bożego Ciała na Kazimierzu o godz. 12.15 wyruszy z modlitwą za Polskę i o pokój na świecie, procesja różańcowa z Najświętszym Sakramentem. Zakończenie nastąpi na Skałce przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci. Zapraszamy.
2. Trwa nowenna przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Codziennie Mszę św. o godz. 19.00 zakończymy modlitwą dziękczynno-błagalną przy ołtarzu Matki Bożej. W piątek 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Nasze serca i modlitwy kierujemy na Jasną Górę, by uczcić Najświętszą Maryję Pannę. W tym dniu po Eucharystii nastąpi odnowienie Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego.
3. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia trudu abstynencji i ofiarowania w intencji rodzin dotkniętych chorobą alkoholową.
4. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary przez duchową lekturę, w tym może pomóc lektura Tygodnika Gość Niedzielny, który znajduje się przy wyjściu z kościoła.
5. Podczas ostatnich dni wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.
6. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Zapewniamy o codziennej modlitwie w intencji dobrodziejów.