Ogłoszenia na XXII niedzielę zwykłą 2020

1. W dzisiejszą niedzielę na mocy postanowienia papieża Franciszka przypada Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

2. W dniu 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. W tym roku w nieco utrudnionych warunkach. Módlmy się za uczniów i nauczycieli.
Pamiętamy, że 1 września dla nas Polaków, to dzień tragiczny, bo rozpoczęła się II wojna światowa atakiem na nasz kraj. Nie zapominajmy w modlitwie o wszystkich, którzy w działaniach wojennych oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.

3. W środę 3 września obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. W następną niedzielę 6 września o godz. 10.30 Msza św. Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej modlitwa różańcowa.

6. W dniu 8 września w święto Narodzenia NMP, po zakończeniu Mszy św. o godz. 19.00 zostanie otwarta w naszej bazylice wystawa pt. „Królowa Polski o wielu obliczach”. Wystawa będzie prezentować 47 wizerunków Maryi koronowanych przez Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, począwszy od rekoronowanego obrazu Bogarodzicy Unitów w Chełmie Lubelskim w 1946 roku, do Wambierzyckiej Królowej Rodzin koronowanej w 1980 roku. Słynące łaskami obrazy oraz figury Matki Bożej stały się inspiracją dla polskiej malarki Bożeny Janiny Aleksy do namalowania 47 wizerunków Maryi. Wystawa została przygotowana z racji preparacji do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego, Zapraszamy do medytacji i refleksji nad naszym osobistym stosunkiem do matki Bożej.

7. Dziękujemy za wszelkie wsparcie modlitwą i ofiarą naszego klasztoru oraz seminarium. Niech Bóg wszystkich Dobroczyńców darzy swoim błogosławieństwem. Informujemy, że Msza św. w intencji Dobrodziejów Skałki zostanie odprawiona w piątek 4 września o godz. 7.00.