Ogłoszenia na XXIII Niedzielę zwykłą

1. Dziś dziękujemy za beatyfikację papieża Jana Pawła I, który był poprzednikiem naszego Ojca Świętego. Jego pontyfikat trwał tylko 33 dni. Po świętym Janie XXIII, Pawle VI, Janie Pawle II, teraz papież Albino Luciani. Opatrzność Boża pozwala nam żyć w epoce świętych papieży. Korzystajmy z Jego wstawiennictwa w naszej drodze do świętości.

2. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy wiele ciekawych informacji o tym, dlaczego Jana Paweł I został beatyfikowany.

3. W czwartek, 8 września, przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie znane jako Święto Matki Bożej Siewnej. Na Skałce Msze Święte jak w dni powszednie. W tym dniu nasi bracia klerycy odnowią swoją profesję zakonną. Polecamy ich modlitewnej pamięci.

4. Pragniemy poinformować, że zakończenie Jubileuszu 550-lecia pobytu paulinów na Skałce nastąpi w czasie uroczystości patronalnej św. Michała Archanioła, 29 września. Zapraszamy do naszej bazyliki na Mszę Świętą o godz. 19.00. Wcześniej, o godz. 17.00, odbędzie się premiera spektaklu pt. „Mały Anielski Musical”.

5. Pragniemy poinformować, że 12 września będzie miał miejsce odbiór prac renowacyjnych frontonu bazyliki od strony Wisły. Składamy podziękowanie wszystkim wspierającym nasz klasztor i seminarium modlitwą i ofiarą.