Ogłoszenia na XXIV Niedziele Zwykłą

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek 12 września – Imienia Maryi, we wtorek 13 września św. Jana Chryzostoma – biskupa i doktora Kościoła, środę 14 września, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego; czwartek, 15 września, wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, a w piątek, 16 września świętych męczenników: Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa.
2. W poniedziałek mija pierwsza rocznica beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego, wielkiego czciciela św. Stanisława i Matki Bożej jasnogórskiej. Polecajmy przez Jego wstawiennictwo intencje Kościoła w Polsce i wszystkie trudne spawy naszej Ojczyzny.
3. Zapraszamy na zakończenie Jubileuszu 550.lecia pobytu paulinów na Skałce w uroczystość św. Michała Archanioła, 29 września. Będzie jej przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz o godz. 19.00. Wcześniej o godz. 17.00 odbędzie się premiera spektaklu pt. „Mały Anielski Musical”, autorstwa o. Ireneusza Wybraniaka.
4. Raz jeszcze dziękujemy za pomoc w sfinansowaniu prac remontowych frontonu bazylki od strony Wisły. Jeśli to możliwe, prosimy jeszcze o ofiary. Można je składać przez nasze konto klasztorne. Bóg zapałać.