Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą

  1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. 16 października 1978 roku Kardynał Karola Wojtyła został wybrany następcą św. Piotra w Rzymie. Tak, jak zapowiadaliśmy, modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Wolontariuszki Dzieła będą zbierać do puszek dowolne ofiary przed kościołem. Bądźmy hojni. Dziękujemy w ich imieniu.
  2. W ubiegłym tygodniu, na prośbę Instytutu Statystyki Kościelnej na każdej Mszy Świętej liczyliśmy obecnych wiernych oraz ilość osób przystępujących do Komunii Świętej. Pragniemy przekazać, że na siedmiu Mszach Świętych na Skałce było obecnych 355 osób (174 M / 181 K); do Komunii Świętej przystąpiło 159 osób (69 M / 90 K). Zachęcamy wszystkich, którzy nie są w stanie łaski uświęcającej, a mogą uczestniczyć w sakramentach, do spowiedzi i Komunii Świętej. Przypomnę, że spowiadamy podczas każdej Eucharystii.
  3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej bazylice nabożeństwa różańcowe odbywają się w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.30.
  4. Dziś odbywa się pierwsze po wakacjach spotkanie formacyjne Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej po Mszy św. o godz. 10.30. przy tej okazji zapraszamy do dołączenia się do tej wspólnoty. Jej członkowie na co dzień odmawiają jedną dziesiątkę różańca w duchu jasnogórskim, modląc się w ważnych spawach Kościoła, świata oraz osobistych.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego męczennika; we wtorek św. Łukasza Ewangelisty, patrona naszych Współbraci w Zakonie, w czwartek św. Jana z Kęt prezbitera, a sobotę św. Jana Pawła II.
  6. Przyjmujemy imiona bliskich zmarłych na Wypominki. Można je składać na karteczkach do zakrystii lub przez nasza stronę internetową. W listopadzie będziemy wyczytywać ich imiona w modlitwie różańcowej a w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych (1–8 XI) – podczas Mszy Świętych.