Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą

  1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli dobru i prawdzie. Dziękujemy przede wszystkim za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny. Zachęcamy również do kupowania i czytania czasopism katolickich.
  2. Na naszym dziedzińcu trwa święto jury krakowsko-częstochowskiej, zwane Juromanią. Więcej informacji przy namiocie lub w wejściu do Krypty.
  3. Dziś, 18 września, przypada także święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otoczmy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i w prawdziwej mądrości.
  4. We wtorek 20 września rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Michała Archanioła, która zakończy obchody Jubileuszu 550-lecia obecności Paulinów na Skałce. Zapraszamy o godz. 19.00 w tygodniu a w niedzielę o 17.30 na Msze Święte, podczas których będziemy przyzywać wstawiennictwa Obrońcy Kościoła i Patrona naszej bazyliki.
  5. Już dziś zapraszamy na uroczystość odpustową św. Michała Archanioła, 29 września. Mszy Świętej o godz. 19.00 będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Wcześniej, o godz. 17.00, odbędzie się premiera spektaklu pt. „Mały Anielski Miuzikal autorstwa o. Ireneusza Wybraniaka.
  6. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek, 20 września – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w środę, 21 września – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w piątek, 23 września – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  7. W przyszłą niedzielę stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” będzie kwestować na rzecz chorych dzieci: Karolinki i Kamila. O ich sytuacji można przeczytać w informatorze w gablocie przed kościołem. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i okazaną pomoc, również na rzecz Skałki.