Ogłoszenia na XXXII Niedzielę Zwykłą

  1. Dziś o godz. 10.30 Msza Święta i modlitwa różańcowa Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Zachęcamy do włączenia się w grupę osób odmawiających codziennie dziesiątkę różańca. Więcej informacji można uzyskać dziś po zakończeniu nabożeństwa.
  2. Przypominamy, że Msze Święte w intencji zmarłych powierzonych naszej modlitwie na kartkach „wypominkowych” odprawiamy do 8 listopada. Jednocześnie przez cały miesiąc w intencji zmarłych modlimy się różańcem w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.00.
  3. W środę, 9 listopada, przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, „Matki i głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Jest to dla wszystkich wiernych dzień jedności ze Stolicą Piotrową.
  4. W czwartek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W piątek, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W sobotę, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  5. W piątek przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 16.00 oraz w intencji Ojczyzny o godz. 19.00. Z racji Święta Narodowego ks. Arcybiskup udziela dyspensy od postu na określonych warunkach: osoby korzystające tego dnia z dyspensy muszą ofiarować dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz podjąć zgodnie z własnym wyborem formę zadośćuczynienia – przez wypełnienie uczynków miłości, bądź ofiarowanie jałmużny.
  6. Zachęcamy do nabywania lektury prasy katolickiej – mamy nowy numer Gościa Niedzielnego i miesięcznika Jasna Góra.
  7. Dziękujemy za wsparcie naszego klasztoru i seminarium, zwłaszcza za zrozumienie potrzeby opłacenia ogrzewania kościoła. Za wszystkie ofiary Bóg zapałać.