Ogłoszenia XIV niedziela zwykła 2020

 

1.Decyzją o. Generała Zakonu Paulinów, 26 czerwca o. Mariusz Tabulski został ustanowiony Przeorem klasztoru i Rektorem Seminarium Zakonu Paulinów. Zastąpił o Grzegorza Prusa, który został przeniesiony na Jasną Górę. W naszej wspólnocie witamy również o. Roberta Dziewulskiego oraz o. Dariusza Gronowskiego. Prosimy o modlitwę za nas.
2.Dziś o godz. 10.30 Msza św. spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po Mszy św. wspólna modlitwa różańcowa.
3.W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych Archidiecezji Krakowskiej, dzisiaj na zakończenie Mszy św. odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz poszkodowanych, do puszek na końcu kościoła.
4.W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 6 lipca wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w środę 8 lipca wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera; w sobotę 11 lipca święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
5.W dniach 16-21 lipca wyrusz z naszego sanktuarium piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczne pielgrzymowanie będzie poświęcone rozważaniu tajemnicy sakramentu eucharystii pod hasłem „Boskie lekarstwo”. Związku z epidemią ilość uczestników jest ograniczona do 150. Osoby powyżej 60 roku życia zapraszamy do uczestnictwa jako pielgrzymi duchowi. Szczegóły informacji na stronie internetowej pielgrzymkaskaleczna.pl
6.Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie modlitwy i złożone ofiary na rzecz naszego klasztoru, seminarium i bazyliki. Wszystkim Dobrodziejom obiecujemy pamięć przed Bogiem.