OGŁOSZENIA XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.07.2022

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego, a jednocześnie pierwszą niedzielą miesiąca.
2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w środę, 6 lipca – błogosławioną Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę, patronkę dzieł misyjnych w Polsce; w piątek, 8 lipca – Św. Jana z Dukli, kapłana,
3. W czwartek, 7 lipca, pierwszym czwartkiem miesiąca – prosimy o modlitwę o nowe powołania zakonne i kapłańskie, szczególnie do paulinów.
4. W sobotę 9 lipca, w ramach obchodów Jubileuszu, pragniemy udać się z pielgrzymką do wawelskiej katedry, gdzie o godz. 9.00 rozpocznie się Msza św. dziękczynna za króla Kazimierza Jagiellończyka i Jego Rodzinę. Bowiem 9 lipca 1472 roku, Król wydał dekret potwierdzający przekazanie przez ks. Jana Długosza kościoła i klasztoru Paulinom na Skałce.
5. Natomiast, w sobotę wieczorem o godz. 20.00, zapraszamy na wyjątkowy koncert: „Kantatę 12 Psalmów Dawidowych”, w wykonaniu Solistów, Chóru i instrumentalistów Synagogi Pod Białym Bocianem we Wrocławiu oraz Scholi gregoriańskiej paulińskiego seminarium. Pragniemy, aby koncert, był spotkaniem i modlitwą o dar jedności sąsiadów z Kaźmierza: żydów i chrześcijan. Koncert odbędzie się na dziedzińcu klasztornym. Wstęp wolny.
6. Serdecznie zachęcamy do zatrzymania się przy wystawie przed bazyliką. Opowiada ona o Paulinach, o naszym życiu i misji jaką nieprzerwanie pełnimy na Skałce.
7. Poczta Polska z okazji 550.lecia wydała specjalna kartkę pocztową z serii „Sztuka Skarana”. Do nabycia w wejściu do Krypty.
8. Bóg zapałać za wszelkie dobro i wsparcie. Obiecujemy modlitwę.