OGŁOSZENIA XV NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

 

1. Jutro, w poniedziałek, przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Polecajmy jego wstawiennictwu nową ewangelizację naszego kontynentu, który odchodzi od Ewangelii. We wtorek, 11 lipca, wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. W środę, 13 lipca, wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników. W piątek, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
2. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Przypominamy, że z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi i zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. Zachęcamy do oddania się Bogu przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela.
3. Również w sobotę, 16 lipca, po Mszy Świętej o godz. 6.00, wyruszy 46. Pielgrzymka Piesza ze Skałki na Jasną Górę pod halsem „Pragnę”. W tym roku pragniemy w czasie pięciu dni pielgrzymowania dziękować za 550 lat fundacji Skałki i obecności na niej Zakonu Paulinów. Więcej informacji na stronie internetowej Skałki. Zapisy codziennie w godz. 18.00–19.30.
4. Dziękujemy za wszelkie wyrazy pomocy i życzliwości wobec naszego klasztoru i seminarium.