OGŁOSZENIA XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022 r.

  1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie w nas troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
  2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła; również w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
  3. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę.
  4. W sobotę 30 lipca, w kilku kościołach Krakowa rozpocznie tzw. XI Noc Chórów. Również w naszej bazylice zaśpiewają dwa chóry: Jasnogórski Chór „Pueri Claromontani” z Częstochowy oraz Chór „Paradiso” z Poznania. Zapraszamy na nocne śpiewanie o godz. 20.00. Wstęp wolny.
  5. Dziękujemy za troskę o naszą bazylikę i klasztor. Przypominamy, że na dziedzińcu klasztoru na siedmiu ekspozytorach prezentujemy historię paulinów w ramach obchodzonego w tym roku Jubileuszu 550 lat sprowadzenia paulinów na Skałkę.