Zamów Wypominki przez Internet

Ze względu na trudny czas pandemii i związane z tym utrudnienia, zachęcamy do przesyłania drogą e-mailową imion osób nam bliskich, które odeszły już do wieczności. Ojcowie i Bracia paulini będą polecać ich Bogu w codziennej modlitwie wypominkowej

w Bazylice św. Michała i św. Stanisława B.M. na Skałce.

***

Miesiąc listopad jest czasem szczególnej pamięci o bliskich zmarłych. Rozpoczynamy go w niedzielę, 1 listopada w Uroczystością Wszystkich Świętych, wspominając wszystkich tych, którzy cieszą się już udziałem w chwale Boga w społeczności zbawionych. W poniedziałek, 2 listopada – Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Informujemy:

– w dniach od 1 do 8 listopada, w kościele św. Michała na Skałce będą odprawiane Msze św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach (1 i 8 listopada o godz. 17.30, w dni powszednie o godz. 19.00).

– przez cały listopad w naszej bazylice odczytując imiona poleconych nam zmarłych, będziemy odmawiać w ich intencji modlitwę różańcową – w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę – godz. 17.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

 

Zachęcamy do skorzystania z takiej formy i przesłania wypominków on-line oraz prosimy o przekazanie tej informacji innym osobom, które chciałyby polecić swoich drogich zmarłych naszej modlitwie.

 

W jaki sposób można poprosić o modlitwę? Wystarczy pobrać specjalnie przygotowany FORMULARZ TUTAJ, Należy go wypełnić i wysłać na adres e-mail: skalka@paulini.pl

 

Zwyczajowo, przy wypominkach można złożyć dobrowolną ofiarę.

Dary serca można wpłacać na konto

PKOBP Oddział 1 w Krakowie

90 1020 2892 0000 5402 0015 9368

 

z dopiskiem: Darowizna na cele kultu religijnego (pomoc w czasie pandemii)

Za każdą złożoną ofiarę serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!!!

ŁASAKI ODPSUTU ZA ZAMARŁYCH: W związku z epidemią i trudnością nawiedzenia cmentarzy, Penitencjaria Apostolska, rozszerzyła na cały miesiąc listopad możliwość uzyskania łaski odpustów za zmarłych. Wierni, którzy w listopadzie nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną mogą dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, wolność od przywiązania do grzechów, Komunia Św. i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego). Odpust ten może być ofiarowany tylko za zmarłych i można go uzyskać jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy dodatkowo odmówić modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

***

Informujemy, że bazylice św. Michała Archanioła można również zamówić intencje Mszy św. w różnych potrzebach oraz za zmarłych.

Kontakt:

Zapraszamy do zakrystii, kancelarii albo tel. 12 61 90 900 lub 12 42 17 244; Mail. skalka@paulini.pl www.skalka.paulini.pl